Timp de citire: 1 minut

numar de dosare cu cereri de emitere a unui ordin de protectie inregistrate la instante de la 1.07.2012 la 28.01.2013

judeţ inregistratedepuse de femeidepuse de barbatiadmiserespinseretrase de reclamantarestrase de reclamantnesoluţionatealte solutiidurata medie de la depunere la primul termen/ziledurata medie a judecării dosarului/zilenr de termene mediunr recursuri
Arad76103103061421
Caraş-Severin3300110107.335.330
Hunedoara27261111110311022.633
Timiş16151104001119.327.92.21
Bihor12111011010021.9562.50
Bistriţa-Năsăud4401100204.7517.720
Cluj40372171330704.626.739
Maramureş9814200305.432.43.60
Satu-Mare141347500207.241.544
Sălaj13947220201332.635
Dolj171704420528.132.12.46
Gorj54022100010.425.82.40
Mehedinţi6603210006.323.634
Olt 141316420114.648.24.54
Vâlcea161334243305.6714.52
Argeş514651817401204.931.2312
Călăraşi1111052202010.941.182.542
Dâmboviţa2221185107110.128.952.52
Giurgiu5410210206.651.43.20
Ialomiţa1010052102013.231.12.41
Prahova68643332070629.120.792.4610
Teleorman1010160004011.8682.90
Alba171706700409.43233
Braşov15141210012012.649.92.80
Covasna11010000054870
Harghita3301110004.615.631
Mureş24224136302010.518.92.27
Sibiu3736122530432.717314
Bucureşti1131103384210120218.631.5231
Ilfov1412157002010.546.83.36
Brăila202001232030420.92.94
Buzău1515010020218.124.92.31
Constanţa5247515172015312.529.82.816
Galaţi1919060308243.669.82.61
Tulcea1010144101014.427.22.54
Vrancea440220000617.752.51
Bacău706733651001366.824.742.858
Botoşani2927215720502.8819.793.35
Iaşi49472161870268.832.73.114
Neamţ464511876011410.938.233.34
Suceava3131014740421027.122.56
Vaslui6055519249161728.263.37
Total 1009953594062681005192389.733.32.9199

numar de dosare cu cereri de emitere a unui ordin de protectie inregistrate la instante de la 1.10.2013 la 30.09.2014

Judetulinregistratedepuse
de
femei
depuse
de
barbati
admiserespinseretrase
de
reclamanta
retrase
de
reclamant
nesolutionatealte
solutii
depunere
la primul
termen/zile
judecarea
dosarului/zile
nr de
termene
mediu
durata max
pina la
primul termen
cel mai
lung
termen
cel mai
lung
proces
Arad 2323114520207.1615.222.04562891
Caraş-Severin66020103034.5482.25901590
Hunedoara8378628301217524.135.762.189050141
Timiş5249314134091123.8228.881.6610051144
Bihor938673614101151721.755.943.4810247191
Bistriţa-Năsăud33330117305735.0368.43.39067158
Cluj857314332212171019.1436.389.411578150
Maramureş757143925602314.9225.742.33334196
Satu-Mare42411278300415.927.632.39769122
Sălaj42403229504217.7627.331.86623884
Dolj4844514164031119.442.12.53834298
Gorj464181721511120.77542.9252.52512334134
Mehedinţi474341710309814.333.582.4850200218
Olt 595482910714824.9544.452.37510260192
Vâlcea444231912501728.9858.763.127835190
Argeș109100123424143151921.7447.42.649656213
Călărași1515354521015.3631.332.45343562
Dâmbovița716684020800321.6838.262.4853592
Giurgiu494481915314743.9562.52.723684334
Ialomița60521021181344126.250.962.66356156
Prahova97921141359021017.9639.842.88242113
Teleorman47454327700114.6424.362.111728117
Alba3027312970208.2516.6751.975432762
Brașov87826332013112816.02524.3752.310830127
Covasna30292175501211.231.7662.9692376
Harghita1818095501123.32534.9752.175592859
Mureş656503014807612.823.862.36837104
Sibiu857810511592469.1418.722.42502165
Bucureşti40036744120160344226123.9343.062.31159120174
Ilfov766910192070131744.971.452.55342144356
Brăila504832115804212.231.532.364478109
Buzău7669829228141219.64529.9752.0514256183
Constanța88821033341302622.22544.76252.52514850197
Galați90811145237021316.0528.5252.813142153
Tulcea32311127514124.9349.532.969954164
Vrancea32320159301419.129.6524850110
Bacău1461302071429122120.435.622.429741126
Botoșani105996501715015812.8534.452.7758131139
Iași17216894346221283320.475422.675128201314
Neamț7372124238011716.240.7752.4757175167
Suceava64631221211112616.335.32.1563200240
Vaslui1431387634027031014.726.862.13564078

numar de dosare cu cereri de emitere a unui ordin de protectie inregistrate la instante de la 1.10.2014 la 30.03.2015

instanţainregistratedepuse de femeidepuse de barbatiadmiserespinseretrase de reclamantarestrase de reclamantnesoluţionatealte solutiidurata medie de la depunere la primul termen/ziledurata medie a judecării dosarului/zilenr de termene mediudurata max pina la primul termencel mai lung termencel mai lung proces
Arad 1816382304111.722.11.9333560
Caraş-Severin1313136300113.134.62.66027143
Hunedoara484632314603218.540.239050173
Timiş414021716312216.124.61.79051165
Bihor40355217603313.2302.45370108
Bistriţa-Năsăud232215750412355.52.86041113
Cluj423851711812414.325.42.16842109
Maramureş403741710813110.318.62.3474464
Satu-Mare1313043203014.528.427248100
Sălaj1918186301013.120.81.6332879
Dolj423771014315925.444.52.4906598
Gorj30265106512322.630.11.6952695
Mehedinţi2117566313224.434.92.2492472
Olt 383571710304411.525.32.53820110
Vâlcea1412355202027.853.22.64041106
Argeș6557818218214216.635.92.790109201
Călărași7714210005.516.92.8192031
Dâmbovița383462010421213.6262.2274278
Giurgiu1615247300253.396.42.711342221
Ialomița27262138303027.853.83.111135123
Prahova5853112322315514.828.42.7914293
Teleorman1717285202011.623.32.1281644
Alba2118376412113.3212455085
Brașov454332112800410.417.82.7282444
Covasna1110244200111.818.41.8241449
Harghita7614020109.221.12162864
Mureş383721912311210.230.82.86066125
Sibiu60600361570208.319.12.4302560
Bucureşti272247309911219163413.430.62.25543158
Ilfov4745215121071131.151.62.110257140
Brăila333131810201211.122.32.45436109
Buzău30291137702116.224.527330103
Constanța6659112624911516.726.62.4644271
Galați63598401330079.618.92.3452845
Tulcea292811011202419.437.42.410824122
Vrancea1412258000122.744.92.6642180
Bacău675613261210151118.637.82.455528105
Botoșani696553612813912.928.22.5475198
Iași8881728189115152137.62.512060147
Neamț464082511412412.424.72.8496399
Suceava30300167500113.324.42.4335670
Vaslui655783315531813.724.92502876
16.631.72.3
TOTALURI177116271947425191972211716515.8630.42.38120109221
procente0.4180.2930.1110.0120.0660.093